Kam s autem při návštěvě Výtopny Jaroměř? Podruhé i pěšky

14. 6. 2019

Vzhledem k pokročení prací před nádražní budovou v Jaroměři je nutné připomenout si tuto zprávu a trochu ji upravit. Ale opět máme pro Vás, naše návštěvníky, řešení.

Stavba autobusového nádraží a nového parkoviště naproti staniční budově stále pokračuje (webkamera s pohledem na staveniště). Práce se rozšířily a byla zavřena další parkovací plocha. Nově je na komunikacích vedoucích k nádraží také umístěno několik semaforů řídících dopravu. Proto s autem doporučujeme přijet z hlavní silnice vedoucí z Jaroměře do Hradce Králové přímo do ulice Jezbinská a poté k nám do areálu přes pozemek autoservisu Autoprofi & Matějovský (se souhlasem majitelů) a před budovou vedle rotundy, která dříve sloužila jako sociální zázemí pro personál ČSD (na obrázku).

Další práce začaly i přímo na nádraží a v jeho okolí, včetně na ploše, přes kterou je vstup do našeho muzea. A i když se momentálně na ploše nepracuje, tak je cesta poněkud zkomplikovaná, proto i pěším, cyklo a dalším návštěvníkům doporučujeme přijít přes Jezbinskou ulici kolem autoservisu.

Bohužel ke komplikacím v dopravě kolem nádraží se přidaly i další. A to na hlavní silnici z Hradce Králové, ze Dvora Králové nad Labem a od Velichovek. Také by měla začít výluka železniční dopravy a dojde k uzavření železničního přejezdu na silnici z Jaroměře do Josefova. Doufáme, že i přes nepříznivou dopravní situaci si k nám cestu najdete.

Upozorňujeme, že vjezd na náš pozemek je povolen pouze návštěvníkům železničního muzea Výtopna Jaroměř po dobu návštěvy muzea. Mimo otevírací dobu muzea bude příjezd do areálu uzavřen. Vozidla nepatřící návštěvníkům muzea budou odtažena.

Kategorie: Novinky z výtopny

Další zprávy z výtopny