Sbírka na "Štokra"

Chcete podpořit naše muzeum? Vyhlásili jsme veřejnou sbírku na zakoupení a opravu parní lokomotivy "štokr" 556.0304. Děkujeme za každou podporu, ať již peněžní, nebo šíření informací o sbírce.

Více informací o sbírce.

Záchrana lokomotivy 556.0304

23. 12. 2019

AKTUALIZACE 7.9. Lokomotivu 556.0304 i s tendrem se nám porařilo zakoupit díky dotaci od Královéhradeckého kraje. Peníze ze sbírky, která stále trvá, budou použity na postupnou opravu lokomotivy do vystavovatelného stavu.

Tyto parní lokomotivy, jak je vidět na fotografii v úvodu zprávy, sloužily v naší výtopně až do konce parního provozu. Nyní máme příležitost získat jednu lokomotivu tohoto typu zpět do výtopny a rozšiřit o ní expozici muzea. Odhadovaná cena bez DPH je 750.000 Kč. Za každou případnou podporu, i sdílení, děkujeme. Vaše Společnost železniční výtopna Jaroměř, z.s.

Děkujeme Královéhradeckému kraji za poskytnutí dotace na zakoupení této lokomotivy. A děkujeme všem, kteří zatím přispěli a těm, kteří ještě přispějou. Pokud vše vyjde, tak poprvé bude lokomotiva v muzeu k vidění na dny evropského dědictví 12. září.

Kategorie: Novinky z výtopny, Parní lokomotivy, Lokomotivy, Zajímavosti z muzea

Další zprávy z výtopny

Komentáře: